Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

jarapalec 


Oblíbená alba

Alba, která má jarapalec v oblíbených


reklama

48 fotek, tento týden, 43 zobrazení, 91 komentářů | architektura, kultura
Mariánská Týnice s poutním kostelem Zvěstování Panny Marie je bývalé proboštství cisterciáckého kláštera v Plasích v Mariánském Týnci u Kralovic. Dnes je v objektu muzeum.
Poutní kostel Zvěstování Panny Marie projektoval J. B. Santini v roce 1710 na půdorysu řeckého kříže s skosenými rohy. Ke kostelu přilehají ambity.
77 fotek, minulý týden, 36 zobrazení, 79 komentářů | architektura, cestování, krajina, města, příroda
Odpolední vycházka rozkvetlými loukami podél Úterského potoka do historického městečka Úterý se zachovalými měšťanskými domy a barokním kostelem sv. Jana Křtitele.
63 fotek, minulý týden, 73 zobrazení, 162 komentářů | architektura, krajina, města, příroda, země
Rabštejn nad Střelou je naše nejmenší historické město se dvěma hrady, zámkem, bývalým klášterem servitů, loretou a barokním kostelem P. Marie Bolestné. V městečku je několik barokních soch. Pod městečkem je udržovaný židovský hřbitov. Ve skalách pod klášterem a zámkem jsou bývalé lomy na pokrývačskou břidlici.
200 fotek, minulý týden, 42 zobrazení, 1 komentář
79 fotek, minulý týden, 100 zobrazení, přidat komentář | cestování, oslavy, příroda, události, zábava
...po "x" letech na fleku pod Katovem...
44 fotek, minulou sobotu, 39 zobrazení, 1 komentář
Na tento víkend se mě sešlo několik nabídek z nichž byla nejlákavější voda-třídení Vltava,ale povinosti a navíc stále trvající neutěšený zdravotní stav způsobilo,že jsem volil zkrácenou klasiku,totiž až v sobotu po obědě jsem vyrazil na Březinku.Přijel jsem tam apod kontrolou kamarádů jsem sešel ten obrovský krpál dolů,sjet autem jsem to odmítl pro hrozící d隍 a následné problémy s výjezdem,které známe z dřívějška.Byla to klasika,skvělá organizace,panovala všeobecná spokojenost,veselé hry,nádherné placky a camrátka a prima muzikanti,to vše k té spokojenosti přispělo.Navíc pod vedením nového šerifa se zdařilo,tedy nejen jeho zásluhou,opravit zásadně srub a dál upravit potřebné,což vede k doměnce,že nové koště dobře mete,ale já myslím že by se stalo i tak.Tak osadníkům přeji ať se jim nadále vede,abychom i my další mohli s nimi v budoucnu využívat krásného prostředí jakým osada u Březinky bezesporu je.Ahoj Profa
177 fotek, minulou neděli, 28 zobrazení, 1 komentář | cestování, dokumenty, ostatní, události
Zase jsem jednou podlehl mému potlačovanému fotošílenství, které se nezvladatelně projevilo v neděli 18. června 2017 při návštěvě Tvarůžkového muzea v Lošticích. Ty nejhezčí fotky jsem samozřejmě nefotil, což jistě lehce poznáte. Zdraví BUF
64 fotek, minulou sobotu, 51 zobrazení, přidat komentář
94 fotek, minulý pátek, 54 zobrazení, přidat komentář | architektura, dokumenty, krajina, lidé, příroda
Tak první letošní vycházku věrných spolužáků máme za sebou. Počasí nevěstilo nic dobrého a tak se nás šešlo méně než obvykle. Náhardní program, zůstat v Brně-Králově Poli byl zamítnut a vydali jsme se na naplánovanou vycházku. Autobusem jsme přejeli nad Soběšice, zastávka U Buku a šli po žluté značce až do Bílovic nad Svitavou. Vypustili jsme jedno odbočení na Kašparovu studánku, snad příště. Cesta lesem je velmi pohodlná s mírným sklonem až do Bílovic n.Sv. Jediným nedostatkem je, že kousek od Buku se ztratí mobilní operátoři - není spojení a to až skoro do chatové oblasti před Bílovicemi nad Svitavou. Obecní hospoda stejně jako Těsnohlídkovo nám. je po rekonstrukci, která se jim velmi zadařila. V Obecní hospodě jsme se občerstvili a konstatovali, že nám moc chutnalo. Pak jsme zašli koupit do pekárny vyhlášený Bílovický chleba a počkali na Těsnohlídkově nám. na autobus, který nás dovezl do Obřan, kde jsme přestoupili na šalinu. Moc vydařená pohodová vycházka. Počasí nás vyslyšelo a kromě pár kapek cestou se nám déšť vyhnul. Vycházku dokončilo 6 věrných, dva se vrátili pro jiné povinnosti.
http://www.estudanky.eu/391-studanka-j-dolezala
http://www.estudanky.eu/studanka-870-detail
http://www.estudanky.eu/390-studanka-konselova
http://www.obecnihospoda-bns.cz/
http://www.bilovickapekarna.cz/#utm_source=mapy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-571232
113 fotek, minulé úterý, 24 zobrazení, 13 komentářů
204 fotek, letos v červnu, 34 zobrazení, přidat komentář | dokumenty, kultura, rodina-přátelé, události, zábava
TS Kinto, TO Spln, TO Modrá hviezda, TS Brambora a TS Šváb zorganizovali výborný potlach nad Modrou plný hudby, rozhovorov, súťaží, skvelej atmosféry... Ďakujem
55 fotek, 10.6.2017, 39 zobrazení, přidat komentář
42 fotek, letos v červnu, 10 zobrazení, přidat komentář
Mozartovu operu Don Giovanni, se skvělým Adamem Plachetkou v hlavní roli, natočil na loňském Znojemském hudebním festivalu režisér Jakub Kořínek pro ČT Art. Dne 8.6. v kině Scala proběhla předpremiéra opery a beseda s protagonisty. Na webových stránkách ČT lze sledovat video do 14.7. 2017
400 fotek, 3.6.2017, 101 zobrazení, 6 komentářů | cestování, dokumenty, krajina, kultura, oslavy
Co by to bylo za Portu, kdybych se nesvezl Portou. Plavba lodí za nádherného slunečného dne. Byl to první letošní tropický den.
Počasí: +30°C, slunečno, slabý vánek.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
48 fotek, 2.6.2017, 202 zobrazení, 2 komentáře | dokumenty, kultura, události, umělecké, zábava
Díl první - pátek na Portě a nový památník na Wilsoňáku.
Počasí: +28°C, slunečno, slabý vánek.
I na Facebooku.
https://www.facebook.com/groups/T.O.Rosomak/
18 fotek, letos v červnu, 236 zobrazení, 1 komentář | krajina, ostatní
Červen začal mnoha trampskými akcemi, takže je opět těžké rozhodování kam vyrážet na víkend. Dlouho jsem se rozhodoval, až nakonec u mě o minulém víkendu zvítězilo chalupářské Krušnohoří. Před víkendem jsem si ještě fotil trampské sleziny, odkud zmizel kouř a v hospodách se dá krásně fotit bez tabákové mlhy. Na víkend jsem si nedobil baterii do foťáku, že už svou chalupu tolik fotit nemusím. Avšak, slunečné počasí mně vylákalo k vodě, k pěknému kaolinovému lomu. Začal jsem lom fotit a ... došla baterie. Nevadí, teprve přijde léto a krušnohorské vody zajisté nafotím.
58 fotek, 1.6.2017, 28 zobrazení, 13 komentářů | architektura, dokumenty, lidé, města, příroda
1.den exkurze Kahánek do Krkonoš měla cestou do místa ubytování v Rokytnici nad Jizerou dvě zastávky a to zámek v Častolovicích a v Jičíně. Fotila manželka, protože já jsem se exkurze nezúčastnil.
94 fotek, 2.6.2017, 24 zobrazení, 5 komentářů | dokumenty, krajina, lidé, příroda, země
Druhý den exkurze Kahánku byl zaměřen na sestup ze Sněžky do polského Karpacz Gorny. Fotografovala manželka, já se exkurze nezúčastnil.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.